Blog

Świetliki dachowe dla szkół

Uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i uczelni wyższych, spędzają sporą część dnia w klasie.

Nachylenie dachu, a instalacja świetlików dachowych

Świetliki oraz okna dachowe stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie, umożliwiające dodatkowe doświetlenie pomieszczenia.

Parowanie świetlików dachowych

Korzyści jakie niesie za sobą wykorzystanie świetlików dachowych w budownictwie mieszkaniowym jest wiele. Oprócz samego doświetlenia pomieszczeń oraz komfortu cieplnego, świetlik dachowy stanowi również atrakcyjny dodatek do wyglądu nieruchomości.

Świetlik dachowy do domu - na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne projekty stanowią coraz silniejszy trend w budownictwie, zarówno jeżeli chodzi o budynki o charakterze komercyjnym, jak również domy jednorodzinne. Ostatnie lata to zdecydowany krok w kierunku budownictwa energooszczędnego oraz rozwiązań wspierających środowisko naturalne. Duże przeszklenia oraz duża ilość światła naturalnego wewnątrz budynków mieszkalnych, to rozwiązania bardzo na czasie - zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Instalacja systemu doświetlenia - co należy wiedzieć?

Wybór odpowiedniego systemu doświetlenia może mieć znaczący wpływ na jego efektywność. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów o charakterze komercyjnym lub przemysłowym. Jednym z najbardziej kluczowych elementów dla inwestora, często wciąż pozostaje cena. Warto jednak podkreślić, iż niezwykle ważnymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę są również jakość wykonania oraz wydajność świetlików dachowych, a więc związane z nimi oszczędności długoterminowe.

Jak poprawić jakość powietrza wewnątrz?

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Boimy się smogu i spacerów po mieście, gdy jakość powietrza odbiega od zalecanych norm. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z tego, że wewnątrz pomieszczeń, zarówno domowych, jak i biurowych, powietrze jest często  jeszcze gorszej jakości niż na zewnątrz. Co o tym decyduje i co sami możemy zrobić, aby poprawić jakość powietrza wewnątrz - podpowiadamy.

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło