Bezpieczne świetliki dachowe - czyli jakie?

22 maja 2019
Bezpieczne świetliki dachowe - czyli jakie?

Montaż świetlików dachowych w budynku mieszkalnym to kilka bardzo istotnych korzyści. Będąc jeszcze na etapie projektowym, skupiamy się przede wszystkim na walorach estetycznych oraz maksymalizacji korzyści wynikającej z dodatkowego doświetlenia pomieszczenia (lub pomieszczeń).

Chociaż podejście to jest jak najbardziej słuszne, pamiętajmy że innym niezwykle istotnym elementem jest bezpieczeństwo. Faktem bowiem jest, iż tylko gwarancja stu procentowego bezpieczeństwa pozwoli w pełni cieszyć się funkcjonalnością świetlika dachowego.

Wybierając świetlik dachowy pamiętajmy aby zwrócić uwagę na bardzo istotną rzecz - szkło.

szyba2

Specyfikacja idealna

Z perspektywy bezpieczeństwa, zalecane jest stosowanie świetlików dachowych wyposażonych w podwójną szybę, najlepiej z wykorzystaniem szkła hartowanego. Ewentualne rozwiązanie, również warte uwagi to szkło wzmocnione i laminowane.

Dlaczego szkło hartowane?

Z uwagi na znacznie większą twardość oraz odporność, szkło hartowane bardzo dobrze nadaje się do zastosowań w świetlikach dachowych. Duża wytrzymałość to nie tylko większe bezpieczeństwo podczas próby ewentualnego włamania, ale także lepsza ochrona przed upadającymi na świetlik np. konarami drzew. Warto dodać, iż szkło hartowane po rozbiciu rozpada się na znacznie mniejsze kawałki aniżeli zwykłe szkło. Jest to dość istotny fakt, biorąc pod uwagę, iż w pomieszczeniu znajdować mogą się domownicy.

Szkło laminowane

Świetliki dachowe wykonane ze szkła laminowanego to dobre rozwiązanie w miejscach osłoniętych, o mniejszym ryzyku. Ten typ szyby jest również dość odporny na zbicie, choć już nie tak bardzo jak szkło hartowane. Warto zaznaczyć, iż szyby wykonane ze szkła laminowanego nie ulegają całkowitemu rozbiciu, a raczej pęknięciom, powodując iż całość utrzymuje się w ramie.

Rozwiązanie optymalne

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem przeszkleń dla świetlików dachowych jest zastosowanie podwójnej szyby poprzez połączenie szkła hartowanego (od zewnątrz) oraz szkła laminowanego (od wewnątrz).

Uzyskane w ten sposób szklenie jest z jednej strony zarówno trudne do rozbicia oraz możliwie najbardziej bezpieczne dla osób przebywających wewnątrz. Wykonany w ten sposób świetlik dachowy stanowi rozwiązanie najbezpieczniejsze.

Świetliki dachowe ERMONT

Świetliki dachowe dostarczane przez naszą firmę, wykonywane są w oparciu o najnowszą technologię. Oferowane produkty znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w obiektach usługowych i przemysłowych. Ogromne doświadczenie zdobyte podczas realizacji różnych zleceń pozwala nam oferować produkty najlepiej dopasowane do potrzeb klienta.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło