Daszki z poliwęglanu - rozwiązanie wszechstronne

25 lipca 2019
Daszki z poliwęglanu - rozwiązanie wszechstronne

Daszki z poliwęglanu to uniwersalne, funkcjonalne, trwałe, a także estetyczne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie ochronić: drzwi, okna, baseny, schody czy balkony lub tarasy przed opadami atmosferycznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Poliwęglan jest niezwykle praktycznym materiałem, który gwarantuje znaczną trwałość i odporność na promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne czy wysokie temperatury, jednocześnie zapewniając estetyczny wygląd imitujący szkło.

Płyty poliwęglanowe to także rozwiązanie tańsze i lżejsze od szkła, dzięki czemu pozwalają na tworzenie atrakcyjnych cenowo wielkopowierzchniowych zadaszeń zarówno w budownictwie mieszkalnym, komercyjnym, jak i przemysłowym.

Czym są daszki z poliwęglanu?

Daszki z poliwęglanu to funkcjonalne zadaszenia, które zapewniają schronienie przed promieniowaniem UV, zapewniają cień, a także chronią elementy zewnętrznej stolarki drzwiowej i okiennej, murki, schody, podjazdy, baseny czy inne elementy małej architektury ogrodowej przed opadami atmosferycznymi.

Niezależnie od tego, czy instalujemy daszki na murki, daszki and drzwi czy zadaszenia basenów, ich konstrukcja składa się z trwałej i lekkiej ramy odpornej na korozję oraz arkuszu odpowiednio dociętej i wyprofilowanej płyty poliwęglanowej. Zadaszenia z poliwęglanu mogą być wykonywane w formie stałej, jako nieskładane i stacjonarne elementy fasady budynków, jak i elementy wolnostojące – np. wiaty z poliwęglanu. Możliwe jest także zainstalowanie składanych daszków nad balkon czy daszków nad wejściem do domu.

Dlaczego warto wybrać zadaszenia poliwęglanowe?

Rozwiązanie, jakim są daszki z poliwęglanu na wymiar, staje się coraz popularniejsze nie tylko ze względu na świetny stosunek jakości do ceny oraz bezkompromisowych parametrów technicznych. Daszki balkonowe, daszki na murki czy nad drzwi stanowią idealny sposób, by ochronić elementy konstrukcyjne budynku oraz jego użytkowników przed słońcem i deszczem.

Elastyczność jaką zapewnia poliwęglan pozwala osiągać bardzo szerokie spektrum zastosowań.

Na rynku zdecydowanie najpopularniejsze są poliwęglanowe zadaszenia balkonów, schodów oraz drzwi. Jednak coraz większą popularnością cieszą się również daszki nad wejściem do domu czy samochodowe wiaty poliwęglanowe.

Zadaszenia poliwęglanowe to nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim estetyczne rozwiązanie, które może być precyzyjnie dostosowane do wyglądu obiektu budowlanego oraz rodzaju elewacji. Zadaszenia mogą być wykonywane w formie przezroczystej, półprzezroczystej i nieprzezroczystej. Mogą być także barwione na jeden z wielu dostępnych kolorów.

Poliwęglan jest elastycznym materiałem, który może być zakrzywiany w łuk lub kopułę, a same zadaszenia mogą być tworzone z kilku płyt, dzięki czemu pozwalają osiągać określone, nietypowe kształty dostosowane do preferencji inwestorów. Poliwęglan świetnie komponuje się ze stalą nierdzewną i minimalistycznymi, prostymi ramami, a ze względu na jego lekkość, nie ma potrzeby stosowania masywnych i ciężkich wizualnie obramowań zadaszeń.

Samo tworzywo poliwęglanowe zapewnia swoje pierwotne parametry nawet do 15 lat ciągłej eksploatacji.

Montaż zadaszeń poliwęglanowych

Z uwagi na właściwości materiału, zadaszenia poliwęglanowe są niezwykle proste w montażu. Do montażu typowych daszków nad drzwi, okna czy murki, w zupełności wystarczą 2-3 osoby, a sama instalacja zadaszeń na fasadzie budynku nie powinna trwać dłużej niż kilka godzin.

Ze względu na gabaryty nieco bardziej skomplikowanym montażem charakteryzują się daszki na balkon i taras, zadaszenia basenów oraz wiaty z poliwęglanu. Montaż rozpoczyna się od zainstalowania konstrukcji nośnej. Dopiero w pełni przygotowana konstrukcja umożliwia zamocowanie płyt poliwęglanowych.

Daszki nad drzwi – na co zwrócić uwagę?

Wybierając daszki z poliwęglanu nad drzwi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar zadaszenia. Powinno być ono odpowiednio większe od wejścia do budynku.

Zbyt mały daszek sprawi, że zadaszenie nie spełni swojej funkcji. Z kolei zbyt duży może obniżać walory estetyczne budynku.

Poz samym rozmiarem zadaszenia, ważnym aspektem jest także jego materiał, wykończenie i wybarwienie. Istnieje kilka rodzajów płyt poliwęglanowych, przy czym najczęściej stosowanymi płytami do zadaszeń są daszki z poliwęglanu komorowego. 

Wykończenie i wybarwienie daszku nad drzwi ma przede wszystkim znaczenie estetyczne. Warto odpowiednio dobrać stopień jego przezroczystości oraz ewentualny kolor, w taki sposób aby zadaszenie stanowiło uzupełnienie stolarki drzwiowej oraz elewacji budynku.

Zadaszenia poliwęglanowe - najczęściej stosowane rozwiązania

zadaszenia-balkon

W budownictwie mieszkalnym najczęściej płyty poliwęglanowe wykorzystywane są jako:

  • Zadaszenie balkonu – dzięki niewielkiej wadze płyt poliwęglanowych, możliwe jest stosowanie niewielkich konstrukcji nośnych daszków na balkon, które nie obniżają walorów estetycznych budynku.
  • Zadaszenie tarasu – zastosowanie wielkopowierzchniowych zadaszeń tarasu z płyt poliwęglanowych znacząco zwiększa komfort ich eksploatacji o każdej porze roku, jednocześnie nie szpecąc powierzchni użytkowej.
  • Zadaszenie basenu – zadaszenia basenów wykonywane z płyt poliwęglanowych ograniczają ilość liści i zanieczyszczeń wpadających do wody, ograniczają jej zbytnie nagrzewanie, a także zapewniają cień dający wytchnienie osobom przebywającym w wodzie.
  • Wiaty z poliwęglanu – samochodowe czy stosowane do ochrony maszyn, urządzeń lub materiałów budowlanych przed opadami atmosferycznymi.

zadaszenia-wejscieW budownictwie komercyjnym, przemysłowym oraz w obiektach użyteczności publicznej płyty poliwęglanowe mogą być stosowane jako:

  • Wiaty przystankowe – zapewniające taką samą widoczność i walory użytkowe, jak wiaty szklane, jednocześnie będąc rozwiązaniem tańszym, lżejszym konstrukcyjnie i bezpieczniejszym od szkła.
  • Zadaszenia wjazdów i przejść – daszki z poliwęglanu to świetny sposób na ochronę przejść i wjazdów naziemnych przed opadami atmosferycznymi i nadmiernym słońcem.
  • Stacje, myjnie, magazyny – arkusze poliwęglanu litego i komorowego mogą być wykorzystywane do budowy wielkogabarytowych obiektów usługowych, takich jak myjnie, magazyny czy stacje paliw.

Inne rozwiązania w sektorze handlowym i usługowym – wiaty poliwęglanowe stosuje się również w formie pawilonów handlowych czy mobilnych punktów usługowych, na których posadowienie nie wymaga się zezwolenia budowlanego.

Zadaszenie z poliwęglanu - jak zrobić?

Poliwęglan to niezwykle uniwersalny, praktyczny i popularny materiał pozwalający na budowę zadaszeń czy całych wiat. Jeżeli są Państwo zainteresowani wysokiej jakości trwałymi i estetycznymi daszkami z poliwęglanu, zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą. Nasi specjaliści z przyjemnością przedstawią rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło