Duże świetliki dachowe

Duże świetliki dachowe

Dodano: 22 pażdziernika 2019

Duży może więcej. To powiedzenie jest bardzo trafne jeżeli chodzi o produkt jakim są świetliki dachowe. Większe przeszklenia stanowią atrakcyjny element fasady budynku, są bardzo ciekawym elementem wnętrza, a także zapewniają dużą dawkę doświetlenia. 

Warto jednak pamiętać, iż aby instalacja świetlika odbyła się w sposób poprawny, a dalsze jego użytkowanie było wygodne i bezpieczne, konieczne jest spełnienie kilku ważnych warunków.

Materiał 

W przypadku świetlików dachowych, najczęstszym ograniczeniem z zakresie wielkości jest materiał z jakiego wykonane jest przeszklenie. Nasza firma posiada spore doświadczenie w zakresie produkcji oraz montażu świetlików o dużych rozmiarach. Dysponujemy niezbędną wiedzą oraz materiałami.

Duże świetliki dachowe z funkcją przewietrzania

W przypadku świetlików dachowych o dużej powierzchni, należy pamiętać iż proporcjonalnie do ich wielkości oraz w zależności od użytego materiału, rośnie również masa świetlika. Dlatego też aby otwieranie świetlika było możliwe i bezpieczne, konieczne jest użycie odpowiednich siłowników.

Instalacja dużych świetlików dachowych

Wybierając duży szklany świetlik, niezwykle istotny jest również sposób instalacji. Rozmiar i waga w przypadku dużych konstrukcji niekiedy stają się sporym problemem. Nasza firma dysponuje niezbędnym sprzętem, umożliwiającym sprawną i bezpieczną instalację konstrukcji o nawet bardzo dużych rozmiarach.

Redukcja promieni słonecznych

Dodatkowe doświetlenie pomieszczeń to podstawowa funkcja jaką spełnia świetlik dachowy. Jednak w przypadku świetlików dachowych o dużych rozmiarach, niekiedy stopień nasłonecznienia może okazać się zbyt duży i utrudniać przebywanie w pomieszczeniu. Sytuacja ta dotyczy zarówno świetlików montowanych w budynkach mieszkalnych, jak również handlowych.

Aby zmniejszyć stopień doświetlenia, przy jednoczesnym zachowaniu dużej powierzchni świetlika, niekiedy stosowane jest szkło przeciwsłoneczne. To rozwiązanie sprawia, iż do wnętrza przedostaje się mniej światła oraz jest ono w mniejszym stopniu nagrzewane.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju świetlika, przed decyzją o jego założeniu warto dobrze przemyśleć jego umiejscowienie, mając na uwadze orientację względem słońca oraz sposób w jaki dane pomieszczenie będzie użytkowane.

Poszukujesz firmy wykonującej duże świetliki dachowe? Potrzebujesz zastosowania nietypowych rozwiązań? Zapraszamy do kontaktu! Dostarczamy świetliki dachowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb.