Gdzie umieścić świetlik dachowy?

20 grudnia 2018
Gdzie umieścić świetlik dachowy?

Jeżeli rozważacie Państwo możliwość wzbogacenia projektu domu o świetlik dachowy lub ma on zostać dodany na etapie modernizacji budynku, warto pamiętać o kilu istotnych elementach.

Dach nad kuchnią

Kuchnie umieszczone w części budynku o dużej pochyłości dachu zazwyczaj nie posiadają okien. Często taka sytuacja ma również miejsce w projektach pomieszczeń z otwartą kuchnią na salon. W takich przypadkach montaż świetlika w części dachu nad kuchnią stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Innym rozwiązaniem, które stosowane jest zazwyczaj w projektach domów z dużą kuchnią, jest duży świetlik dachowy pod którym umieszczona zostaje wyspa kuchenna. Projekty tego rodzaju są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Wąskie pomieszczenie

Z uwagi na coraz większe ceny na rynku nieruchomości, nowoczesne budownictwo zwraca się w kierunku nieco mniejszych projektów. Stanowi to również wyzwanie dla architektów, których zadaniem jest pomysłowe wykorzystanie każdego metra powierzchni.

W przypadku wąskich pomieszczeń, umieszczonych wewnątrz bryły budynku, świetliki dachowe są jedynym rozwiązaniem umożliwiającym dostęp światła naturalnego oraz dającym możliwość wietrzenia. Rozwiązanie tego typu jest coraz częściej wykorzystywane również w budownictwie mieszkaniowym, w mieszkaniach na ostatnich piętrach bloków lub kamienic.

Warto dodać, iż w przypadku położonych wysoko mieszkań, świetlik dachowy pozwala również na zachowanie prywatności.

Odsłonięta, jasna łazienka

Połączenie wspomnianej wcześniej prywatności oraz możliwość sprawnego wietrzenia to ważne czynniki w przypadku każdej łazienki. Jasna i przestronna łazienka to również element znacznie wpływający na atrakcyjność całej nieruchomości.

Warto zatem już na etapie projektowym rozważyć możliwość zamontowania świetlika dachowego w łazience. Nasza firma oferuje szereg różnego rodzaju, atrakcyjnych rozwiązań w zakresie budowy oraz montażu świetlików dachowych. Polecamy również artykuł Sposób na wyjątkowe wnętrze, gdzie prezentujemy największe zalety stosowania świetlików w budownictwie mieszkaniowym.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło