Gdzie umieścić świetlik dachowy?

Gdzie umieścić świetlik dachowy?

Dodano: 20 grudnia 2018

Jeżeli rozważacie Państwo możliwość wzbogacenia projektu domu o świetlik dachowy lub ma on zostać dodany na etapie modernizacji budynku, warto pamiętać o kilu istotnych elementach.

Dach nad kuchnią

Kuchnie umieszczone w części budynku o dużej pochyłości dachu zazwyczaj nie posiadają okien. Często taka sytuacja ma również miejsce w projektach pomieszczeń z otwartą kuchnią na salon. W takich przypadkach montaż świetlika w części dachu nad kuchnią stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Innym rozwiązaniem, które stosowane jest zazwyczaj w projektach domów z dużą kuchnią, jest duży świetlik dachowy pod którym umieszczona zostaje wyspa kuchenna. Projekty tego rodzaju są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Wąskie pomieszczenie

Z uwagi na coraz większe ceny na rynku nieruchomości, nowoczesne budownictwo zwraca się w kierunku nieco mniejszych projektów. Stanowi to również wyzwanie dla architektów, których zadaniem jest pomysłowe wykorzystanie każdego metra powierzchni.

W przypadku wąskich pomieszczeń, umieszczonych wewnątrz bryły budynku, świetliki dachowe są jedynym rozwiązaniem umożliwiającym dostęp światła naturalnego oraz dającym możliwość wietrzenia. Rozwiązanie tego typu jest coraz częściej wykorzystywane również w budownictwie mieszkaniowym, w mieszkaniach na ostatnich piętrach bloków lub kamienic.

Warto dodać, iż w przypadku położonych wysoko mieszkań, świetlik dachowy pozwala również na zachowanie prywatności.

Odsłonięta, jasna łazienka

Połączenie wspomnianej wcześniej prywatności oraz możliwość sprawnego wietrzenia to ważne czynniki w przypadku każdej łazienki. Jasna i przestronna łazienka to również element znacznie wpływający na atrakcyjność całej nieruchomości.

Warto zatem już na etapie projektowym rozważyć możliwość zamontowania świetlika dachowego w łazience. Nasza firma oferuje szereg różnego rodzaju, atrakcyjnych rozwiązań w zakresie budowy oraz montażu świetlików dachowych. Polecamy również artykuł Sposób na wyjątkowe wnętrze, gdzie prezentujemy największe zalety stosowania świetlików w budownictwie mieszkaniowym.

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło