Jak dobudować ogród zimowy?

Jak dobudować ogród zimowy?

Dodano: 14 marca 2019

Dobudowanie ogrodu zimowego do istniejącego budynku to wspaniała inwestycja. Dobrze wkomponowany i wykonany ogród zimowy, może znacznie wzbogacić i poprawić walory estetyczne zewnętrznej fasady budynku, nadać mu nieco nowocześniejszy charakter oraz stworzyć nowe wspaniałe wnętrze, które cieszyć będzie każdego dnia.

Dobudowanie ogrodu zimowego, to także coraz częściej stosowana praktyka podczas adaptacji starych budynków na użytek komercyjny, dla firm lub hoteli.

Aby ogród zimowy stał się trafioną inwestycją oraz spełniał pokładane w nim oczekiwania, już na etapie projektowym i decyzyjnym należy wziąć pod uwagę kilka istotnych zagadnień.

W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak dobrze zaplanować budowę ogrodu zimowego.

Wygląd ogrodu zimowego

ogrod-zimowy-wnetrze

Planowanie ogrodu zimowego zazwyczaj skupia się przede wokół odpowiedniego zaplanowania jego położenia, wielkości i materiałów z jakich zostanie on wykonany.

Warto jednak na tym etapie przemyśleć również kwestie użytkowe oraz zaplanować wstępnie aranżację oraz wyposażenie wnętrza. Powinniśmy wiedzieć w jakich celach powstaje ogród zimowy oraz jakie meble i wystrój planujemy w nim wprowadzić.

Dla oranżerii powstających jako luksusowe przedłużenie domu, stanowiących ciekawy salon lub jadalnię gdzie będzie można spędzać czas z rodziną i znajomymi przewidzieć należy miejsce na stół lub ławę oraz odpowiednią ilość, wygodnych miejsc siedzących. Planując tego rodzaju wnętrze zalecamy również zastosowanie dodatków wystroju, takich jak poduszki, dywany i wszelkiego rodzaju narzuty czy lampy. Dzięki dodatkom pomieszczenie nabierze indywidualnego stylu.

Funkcjonalność

Oranżerie są zazwyczaj utrzymywane jako otwarte przestrzenie, umożliwiające przejście z domu do ogrodu.

Warto więc zastanowić się nad minimalnym utrzymaniem mebli i rozważyć tymczasowe opcje, takie jak składane krzesła, siedzenia z wbudowanym schowkiem czy stoły lub wózki z kółkami.

Zaplanuj najbliższe otoczenie

Główne walory pomieszczeń uzyskiwanych przez budowę ogrodu zimowego, to ich połączenie z tym co na zewnątrz. Warto mieć to na uwadze zarówno podczas planowania jak i w trakcie użytkowania ogrodu zimowego.

Ponieważ duże znaczenie użytkowe i estetyczne ma najbliższe otoczenie oranżerii, dlatego w przypadku zastosowań w domach mieszkalnych starannie przemyślmy np. rodzaj roślin jakie znajdą się w pobliżu. Większe drzewka z pewnością sprawią, iż pomieszczenie będzie ciekawe i atrakcyjne, jednak zwróćmy uwagę czy nie będą one zasłaniać zbyt dużej ilości światła.

Ogrody zimowe ERMONT

Dobry ogród zimowy powstaje w wyniku odpowiedniego planowania, zastosowania odpowiednich materiałów, a także profesjonalnego montażu. Nasza firma służy wsparciem na każdym z tych etapów. Zapraszamy do współpracy zarówno inwestorów indywidualnych jak i firmy.