Jak przygotować ogród zimowy na jesień?

Jak przygotować ogród zimowy na jesień?

Dodano: 23 września 2019

Możliwość obcowania z naturą i obserwowania jej każdego dnia, to wspaniała korzyść jaką niesie za sobą korzystanie z ogrodu zimowego. Niestety, pIerwszy dzień jesieni jest nieuchronną zapowiedzią coraz chłodniejszych dni.

Ponieważ ogród zimowy to szczególny rodzaj pomieszczenia, na który warunki panujące na zewnątrz mają ogromny wpływ. Warto więc pamiętać o kilku kluczowych elementach, które pozwolą przygotować ogród zimowy do nieco chłodniejszych i nieco mniej słonecznych dni.

Jesienna aranżacja pomieszczenia

Podobnie jak w okresie letnim, kiedy ogród zimowy wypełniony jest najczęściej meblami rattanowymi oraz dodatkami w naturalnych kolorach, jesienią również należy zadbać o dodatki oraz zachowanie odpowiedniej kolorystki.

Aby wnętrze dobrze wpisywało się w panującą na zewnątrz aurę, proponujemy dodanie nieco ciepłych dodatków. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju narzuty i poduszki. Dodatki w jasnych i wyrazistych kolorach, możemy zastąpić nieco ciemniejszymi, bardziej naturalnymi barwami.

Kluczem udanej, jesiennej aranżacji w ogrodzie zimowym jest stworzenie nieco cięższego, ale zarazem przytulnego klimatu.

Oświetlenie

jesien-2Ponieważ jesienne popołudnia i wieczory, to znacznie mniej promieni słonecznych warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Zalecamy zastosowanie większej ilości, słabszych źródeł światła. Dzięki zastosowaniu mniejszych źródeł światła, w ogrodzie zimowy zapanuje wyjątkowa, bardzo przytulna atmosfera.

Jako dodatkowy element oświetlenia, doskonale sprawdzą się również świeczki lub małe lampy naftowe, które rozmieścić można w różnych miejscach, w całym pomieszczeniu.

Koce i obrusy

Jesień to pora kiedy zdecydowanie chętniej spożywamy ciepłe napoje oraz posiłki. Jeżeli ogród zimowy jest miejscem, w gdzie jemy posiłki, zdecydowanie na miejscu będzie odpowiednio dobrany obrus lub koce, które rozłożyć można na krzesłach lub siedziskach.

Jesienny klimat tworzyć można również przy pomocy zastawy. Kubki i miski, w ciepłych kolorach zdecydowanie umilą każdy posiłek oraz stanowić będą ciekawe urozmaicenie podczas małego przyjęcia.

Kiedy jest już chłodniej

Aby komfortowo spędzać czas w ogrodzie zimowym, zadbać należy również o utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz. O ile w okresie letnim bardziej skupiamy się na odpowiedniej wentylacji tego rodzaju pomieszczeń, tak w okresie jesienno - zimowym konieczne będzie jego ogrzewanie. W poprzednim artykule opisaliśmy wskazanych zostało kilka możliwych rozwiązań w zakresie ogrzewania ogrodu zimowego. Zachęcamy do zapoznania się również z tym wpisem.

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło