Kilka (nie docenianych) zalet świetlików dachowych

10 lipca 2018
Kilka (nie docenianych) zalet świetlików dachowych

Design i maksymalne wykorzystanie powierzchni. To dwa najbardziej widoczne trendy w dzisiejszym budownictwie. Z uwagi na wspaniały wygląd, różnorodność oraz ogromne możliwości zastosowania, świetliki dachowe stają się coraz częściej wykorzystywanym elementem nowoczesnej architektury - zarówno w budownictwie komercyjnym jak i prywatnym. Świetliki dachowe to przede wszystkim sposób na doświetlenie pomieszczeń oraz element ozdobny dla bryły budynku. Jednak to nie wszystkie zalety tych produktów.

W poniższym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka zalet świetlików dachowych, które niekiedy bywają pomijane, a jednocześnie stanowią ogromną wartość dodaną dla domu, firmy czy hali produkcyjnej.

Zdrowo i w dobrym nastroju

Przeprowadzane badania wskazują, iż światło naturalne ma pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie ale również zdrowie człowieka. Promieniowanie słoneczne powoduje wzrost produkcji melatoniny oraz serotoniny w ludzkim ciele, odpowiedzialnych za dobry sen oraz lepsze samopoczucie (serotonina powszechnie nazywana jest hormonem szczęścia). Światło słoneczne wspomaga również produkcję witaminy D, która jest potrzebna dla zdrowia kości i mięśni.

Zatem więcej naturalnego światła w domu i pracy to lepszy wypoczynek oraz produktywność. Świetliki dachowe oraz pasma świetlne firmy ERMONT to wysokiej jakości rozwiązania, które znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w obiektach komercyjnych, zakładach produkcyjnych i halach magazynowych.

Więcej światła, więcej prywatności

W czasach kiedy zarówno domy jaki i obiekty biurowe budowane są coraz bliżej siebie, trudno jest zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności osób znajdujących się wewnątrz. Duże okna czy drzwi tarasowe dobrze doświetlają wnętrze, ale również sprawiają iż wszystko co znajduje się w środku jest dobrze widoczne na zewnątrz. Świetlik dachowy w domu czy biurze to doskonały sposób na połączenie korzyści wynikających z naturalnego doświetlenia oraz zachowanie odpowiedniego stopnia prywatności.

Polecamy również artykuł: Bezpieczne świetliki dachowe - czyli jakie?

Świetliki i pasma świetlne płaskie dostarczane przez naszą firmę, montowane na dachach są również wspaniałym elementem dekoracyjnym w obiektach handlowych i halach produkcyjnych.

Dobre przewietrzenie pomieszczeń

Dodatkowa funkcja przewietrzania (oraz oddymiania) montowana dla pasm świetlnych oraz świetlików dachowych to opcja znajdująca zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych jak i przemysłowych.

W obiektach mieszkalnych, pomieszczenie w którym zastosowano świetliki dachowe często stanowi główne miejsce wypoczynku domowników. Dobra wentylacja oraz ochrona przed zbierającą się wilgocią jest zatem niezwykle istotna i stanowi wspaniałe dopełnienie dobrze doświetlonego wnętrza. Zalety funkcji przewietrzania znacznie poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniu, zarówno w upalne jak i chłodne dni.

Naturalna kontrola temperatury

Funkcja otwierania i zamykania świetlików pozwala również w naturalny sposób kontrolować temperaturę wnętrza. Pomieszczenie wyposażone w tego rodzaju świetlik może być odpowiednio chłodne w bardzo ciepłe dni oraz przytulnie ciepłe w dni chłodniejsze. Co ważne otwarcie świetlika umieszczonego na dachu jest bezpieczniejsze aniżeli pozostawienie nieruchomości z otwartym oknem.

Efektywność energetyczna

Problemy związane środowiska naturalnego, wynikające z działalności człowieka są coraz bardziej odczuwalne. Aby zmniejszyć oddziaływanie człowieka na ekosystem regularnie wprowadzane są nowe regulacje i coraz wyższe standardy związane z efektywnością energetyczną budynków. Jedną z korzyści wynikającą z zastosowania świetlika dachowego jest również zmniejszenie zużycia energii koniecznej do ogrzania budynku. Świetliki dachowe pozwalają czerpać ciepło z jedynego, niekończącego się zasobu odnawialnego jakim jest słońce.

Co więcej, zastosowanie świetlików dachowych dla pomieszczeń biurowych oraz w domach jednorodzinnych przynosi realne korzyści finansowe. W miesiącach zimowych kiedy słońce zachodzi szybciej, pozwalają one zaoszczędzić koszty związane z oświetleniem przez kilka godzin  w ciągu dnia. W miesiącach letnich, kiedy słońce świeci intensywnie i długo włączenie lamp w biurze i domu konieczne jest dopiero tylko późnym wieczorem.

Walory estetyczne

Duże przeszklenia są (i będą) zawsze dobrze wyglądać. Świetliki dachowe wyglądają świetnie zarówno w budynkach o nowoczesnym charakterze jak również w połączeniu ze stylem klasycznym gdzie stanowią ciekawy dodatek i element nowoczesności. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Realizacje, gdzie zobaczyć można wykonane przez naszą firmę prace dla klientów indywidualnych oraz firm.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło