Ogród zimowy - korzyść dla domu i środowiska

Ogród zimowy - korzyść dla domu i środowiska

Dodano: 21 marca 2019

Coraz więcej mówi się o zaletach ogrodów zimowych. Ten rodzaj konstrukcji doceniany jest przez wielu inwestorów oraz wykorzystywany przy różnego rodzaju projektach. Faktem również jest, iż najczęściej wymieniane korzyści związane z budową ogrodu zimowego (nazywanego niekiedy werandą) oscylują głównie wokół jego walorów estetycznych, poprawy wyglądu bryły budynku oraz korzyści związanych z możliwościami aranżacyjnymi.

Rzadziej jednak mówi się o innych korzyściach wynikających z budowy ogrodu zimowego, takich jak pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Efektywność energetyczna

Rozważając możliwość budowy ogrodu zimowego lub jego dobudowanie do istniejącego już budynku, zapewne doskonale zdajemy sobie sprawę, iż może on stanowić dodatkowe, pełno prawne pomieszczenie czy pokój w domu. Jednym z rzadziej wymienianych atutów powstającego w ten sposób, dodatkowego pomieszczenia jest właśnie większa efektywność energetyczna.

Polecamy również artykuł: Jak dbać o ogród zimowy?

Wykorzystanie energii w połączeniu z odpowiedniej klasy profilami, pozwala przede wszystkim znacznie zmniejszyć ilość energii jaka potrzebna jest do ogrzania takiego pomieszczenia. Ponad to pomieszczenia te znacznie lepiej utrzymują, stałą temperaturę.

Z uwagi na praktycznie całkowite przeszklenie, w miesiącach letnich, wnętrze ogrodu zimowego pozostaje jasne przez około 15-16 godzin, dzięki czemu nie jest konieczne korzystanie z dodatkowego oświetlenia.

Promienie słoneczne pozwalają zmniejszyć straty ciepła wewnątrz ogrodu zimowego nawet o 25%.

Korzyści finansowe i dla środowiska

Mniejsze zużycie energii to przede wszystkim niższe rachunki. Profesjonalnie wykonany ogród zimowy, w niektórych przypadkach (domy jednorodzinne) pozwala obniżyć koszty energii nawet o 50%.

Ponadto zmniejszając zużywaną energię, przyczyniamy się również do zmniejszenia emisji CO2, które są wysyłane do atmosfery.

Ochrona przed wiatrem i hałasem

Materiały stosowane przez firmę ERMONT do produkcji ogrodów zimowych zapewniają bardzo dobre parametry izolacji akustycznej.

Ogrody zimowe ERMONT pozwalają cieszyć się otaczającą naturą, o każdej porze roku, bez obawy o pogodę. Nawet w chłodny dzień, wewnątrz przeszklonej werandy panować będzie temperatura odpowiadająca temperaturze pozostałych pomieszczeń w domu. Ogród zimowy sprawia również, iż wnętrze domu zmienia się wraz ze zmieniającymi się porami roku.