Ogród zimowy - korzyść dla domu i środowiska

21 marca 2019
Ogród zimowy - korzyść dla domu i środowiska

Coraz więcej mówi się o zaletach ogrodów zimowych. Ten rodzaj konstrukcji doceniany jest przez wielu inwestorów oraz wykorzystywany przy różnego rodzaju projektach. Faktem również jest, iż najczęściej wymieniane korzyści związane z budową ogrodu zimowego (nazywanego niekiedy werandą) oscylują głównie wokół jego walorów estetycznych, poprawy wyglądu bryły budynku oraz korzyści związanych z możliwościami aranżacyjnymi.

Rzadziej jednak mówi się o innych korzyściach wynikających z budowy ogrodu zimowego, takich jak pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Efektywność energetyczna

Rozważając możliwość budowy ogrodu zimowego lub jego dobudowanie do istniejącego już budynku, zapewne doskonale zdajemy sobie sprawę, iż może on stanowić dodatkowe, pełno prawne pomieszczenie czy pokój w domu. Jednym z rzadziej wymienianych atutów powstającego w ten sposób, dodatkowego pomieszczenia jest właśnie większa efektywność energetyczna.

Polecamy również artykuł: Jak dbać o ogród zimowy?

Wykorzystanie energii w połączeniu z odpowiedniej klasy profilami, pozwala przede wszystkim znacznie zmniejszyć ilość energii jaka potrzebna jest do ogrzania takiego pomieszczenia. Ponad to pomieszczenia te znacznie lepiej utrzymują, stałą temperaturę.

Z uwagi na praktycznie całkowite przeszklenie, w miesiącach letnich, wnętrze ogrodu zimowego pozostaje jasne przez około 15-16 godzin, dzięki czemu nie jest konieczne korzystanie z dodatkowego oświetlenia.

Promienie słoneczne pozwalają zmniejszyć straty ciepła wewnątrz ogrodu zimowego nawet o 25%.

Korzyści finansowe i dla środowiska

Mniejsze zużycie energii to przede wszystkim niższe rachunki. Profesjonalnie wykonany ogród zimowy, w niektórych przypadkach (domy jednorodzinne) pozwala obniżyć koszty energii nawet o 50%.

Ponadto zmniejszając zużywaną energię, przyczyniamy się również do zmniejszenia emisji CO2, które są wysyłane do atmosfery.

Ochrona przed wiatrem i hałasem

Materiały stosowane przez firmę ERMONT do produkcji ogrodów zimowych zapewniają bardzo dobre parametry izolacji akustycznej.

Ogrody zimowe ERMONT pozwalają cieszyć się otaczającą naturą, o każdej porze roku, bez obawy o pogodę. Nawet w chłodny dzień, wewnątrz przeszklonej werandy panować będzie temperatura odpowiadająca temperaturze pozostałych pomieszczeń w domu. Ogród zimowy sprawia również, iż wnętrze domu zmienia się wraz ze zmieniającymi się porami roku.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło