Sposób na wyjątkowe wnętrze

26 listopada 2018
Sposób na wyjątkowe wnętrze

Rynek nieruchomości oraz branża budowlana w Polsce mają się bardzo dobrze. Stabilna sytuacja na rynku pracy i wzrost gospodarczy sprawiają, że Polacy coraz częściej rezygnują z wynajmu i decydują się na zakup własnego mieszkania lub budowę domu.

Budowa domu to bez wątpienia jedna z najpoważniejszych inwestycji w życiu, która wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z pierwszych decyzji jakie należy podjąć jest oczywiście wybór odpowiedniego projektu. Zgodnie z nowymi trendami panującymi w architekturze, budynki ukierunkowane są z jednej strony na uzyskanie przestronnych pomieszczeń, z drugiej zaś na zachowanie odpowiednich parametrów energooszczędności.

Świetliki dachowe i wszelkiego rodzaju pasma świetlne są zatem coraz częściej pojawiającymi się elementami budownictwa mieszkaniowego.

Świetlik dachowy w salonie

Otwarte, przestronne wnętrza dodają energii i podnoszą na duchu. Świetlik dachowy w salonie sprawia, że pomieszczenie staje się optycznie większe i znacznie jaśniejsze. Dodatkowo dzięki możliwości zastosowania funkcji przewietrzania w pomieszczeniu występuje znacznie lepsza cyrkulacja powietrza.

Warto wspomnieć, iż zastosowanie pasm świetlnych oraz świetlików dachowych pozwala dostarczyć do wnętrza nawet do trzech razy więcej światła niż standardowe okna.

Świetlik dachowy w korytarzu oraz klatce schodowej

Z uwagi na przeznaczenie oraz umiejscowienie w bryle budynku, przestrzeń obejmująca korytarz czy schody na piętro w domu jednorodzinnym, pozbawiona jest okien. Ta część domu jest zazwyczaj najmniej doświetlona. Wykorzystanie możliwości montażu świetlika dachowego, to świetne urozmaicenie i niecodzienny dodatek dla tego rodzaju wnętrz.

Świetlik dachowy w kuchni

kuchnie-2Zastosowanie tego rodzaju przeszkleń w kuchni to nie tylko poprawa estetyki pomieszczenia, ale również bardzo praktyczny dodatek. Z jednej strony pozwalają one znacznie powiększyć wizualnie pomieszczenie, z drugiej zaś bardzo efektywnie odprowadzić wszelką parę oraz zapachy wytwarzane podczas gotowania.

Warto dodać, iż czarne meble kuchenne od ostatnich 3 lat są bardzo modne, tak więc duża ilość naturalnego światła stanowi w tym przypadku niemalże idealne dopełnienie.

Sypialnia otwarta na gwiazdy

sypialniaŚwietlik dachowy w sypialni to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób lubiących przed snem podziwiać piękne niebo. Do niedawna montaż świetlika dachowego nad łóżkiem budził wiele wątpliwości. Główne pytania jakie pojawiają się do tej pory dotyczą możliwości powstawania przecieków oraz hałasu podczas opadów deszczu.

Należy podkreślić, iż jakość i technologia wykonania świetlików dachowych jest obecnie na bardzo wysokim poziomie. Śmiało można zatem porzucić wszelkie obawy związane z powstawaniem przecieków czy nieskuteczną izolacją.

Świetlik dachowy w łazience

lazienkaŁazienka to pomieszczenie, które wyposażone w świetlik dachowy szczególnie zyskuje na wyglądzie.

Zwłaszcza w przypadku łazienek o małych powierzchniach, gdzie nie ma możliwości zastosowania okna, świetlik dachowy stanowi bardzo dobre rozwiązanie. Otwierane świetliki dachowe oprócz znacznej poprawy wyglądu dostarczają również dużą ilość świeżego oraz skutecznie odprowadzają duże ilości pary.

Polecamy również artykuł: Zdrowsze pomieszczenia

Podczas gorących, letnich miesięcy świetlik dachowy w łazience stanowi również idealny sposób ochłodzenia wnętrza. Z kolei w miesiącach chłodnych, za sprawą dużej ilości światła naturalnego, pomieszczenie jest dodatkowo dogrzewane. Co ważne, zastosowanie tego rodzaju rozwiązań w łazience pozwala bardzo dobrze doświetlić pomieszczenie przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej prywatności (zwłaszcza jeżeli dom znajduje się w bliskim sąsiedztwie).

Jaki rodzaj świetlika będzie najlepszy?

Aby znacznie poprawić wygląd każdego pomieszczenia, nie jest konieczne stosowanie konkretnego rodzaju świetlików dachowych.

Warto jednak mieć na uwadze, iż w pomieszczeniach takich jak salon, kuchnia czy jadalnia, największy efekt z pewnością gwarantują świetliki o dużych powierzchniach.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło