Świetlik dachowy w biurze

11 grudnia 2019
Świetlik dachowy w biurze

Współczesne biurowce coraz częściej charakteryzuje bardzo ciekawy design oraz innowacyjność. Architekci i deweloperzy aby sprostać nieustannie udoskonalają projekty, oferując rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i stanowiące urozmaicenie miejskiej infrastruktury. Jednym z coraz częściej wykorzystywanych elementów funkcjonalności budynków tego rodzaju jest doświetlanie wnętrz naturalnym światłem.

W tym celu, powszechnie stosowanym rozwiązaniem, zarówno w obiektach przemysłowych jak i domach prywatnych są świetliki dachowe. Dlaczego jednak instalacja świetlików dachowych w budynkach biurowych stanowi godną uwagi inwestycję?

Oświetlenie biura - dlaczego to takie ważne?

Odpowiednie oświetlenie sprawia, że wnętrze wygląda lepiej. Wykorzystując światło podkreślać można zalety i ukrywać wady pomieszczenia. Dostosowanie oświetlenia do obowiązujących norm, pozytywnie wpływa na zdrowie oraz komfort pracy. Przepisy BHP regulują wymogi dotyczące doboru żarówek i sposobu ich rozmieszczenia. Dzięki prawidłowemu rozmieszczeniu źródeł światła, pracownicy mogą w bezpieczny sposób wykonywać swoje czynności.

Podejmując decyzje (często jeszcze na etapie projektowym) odnośnie oświetlenia w pomieszczeniach biurowych, warto rozważyć kilka różnych możliwości. Na rynku dostępna jest nie tylko bardzo szeroka oferta odnośnie lamp czy żarówek. Nowoczesne budynki biurowe, coraz częściej doświetlane są przy pomocy światła naturalnego. Instalacja świetlików dachowych w tego rodzaju pomieszczeniach jak i we wszelkiego innego rodzaju budynkach o dużych powierzchniach pozwala znacznie bardziej doświetlić pomieszczenia niż okna.

Firma ERMONT dostarcza szeroką gamę świetlików dachowych, o różnych rozmiarach oraz właściwościach. Produkty naszej firmy stanowią element dodatkowy budynków o różnym charakterze i przeznaczeniu. Niektóre z naszych świetlików dachowych (jak i innych produktów) prezentowane są w dziale REALIZACJE.

Naturalne źródło światła - korzyści dla człowieka

Jedną z głównych zalet świetlików dachowych jest ich wpływ na jakość pracy oraz samopoczucie pracowników. Zapewnienie naturalnego źródła światła korzystnie wpływa na wzrok, który w dzisiejszych czasach jest wystawiany na próbę przez nieodłączne naświetlanie żarówkami czy świetlówkami.

Badania naukowe dowiodły, że kontakt ze światłem słonecznym obniża poziom stresu, co zmniejsza ilość potencjalnych konfliktów w przedsiębiorstwie. Liczne prace naukowe z zakresu psychologii wskazują wpływ satysfakcji z pracy i panującej atmosfery na rotację i zachowania pracowników.

Świetlik dachowy - rozwiązanie, które się opłaca

Montaż świetlików dachowych traktowany jest obecnie jako inwestycja, która zwraca się w przyszłości. Korzyściami są zarówno niższe koszty energii, jak również element dekoracyjny bryły budynku. Warto zauważyć, iż koszty związane z instalacją świetlików pozostają relatywnie niskie.

biuro2

Dzięki zastosowaniu świetlików dachowych z funkcją otwierania, istnieje również możliwość poprawy wentylacji wnętrza budynku oraz w razie konieczności wspomaganie systemu bezpieczeństwa - poprzez funkcję oddymiania.

Oszczędność energii

Warto zauważyć, iż wykorzystanie możliwości świetlików dachowych, wpisuje się w coraz bardziej istotny trend związany z ochroną środowiska. Wykorzystywanie naturalnego źródła światła pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej, a więc obniżyć zużycie zasobów

Świetliki dachowe w nowoczesnym budownictwie

Zalety wynikające z wsparcia instalacji oświetleniowej dodatkowym, naturalnym źródłem światła zachęcają inwestorów do wykorzystania potencjału świetlików dachowych. Statystycznie, pracownicy biurowi w Polsce spędzają już ponad 8 godzin dziennie w pracy. Stworzenie możliwie najbardziej optymalnych warunków pracy jest zatem nie tylko kwestią wydajności ale również zdrowia pracowników.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu pod numerami telefonów 61 811 57 52 oraz 61 652 21 35. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania oraz zaproponują rozwiązanie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło