Świetlik dachowy w domu

24 czerwca 2019
Świetlik dachowy w domu

Światło naturalne bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. Promienie słoneczne w pomieszczeniu poprawiają nastrój, uspakajają oraz nadają wnętrzu świeżego, przestronnego wyglądu. Świetliki dachowe w budownictwie mieszkalnym to wiele różnych korzyści, których nie zawsze jesteśmy świadomi.

Energooszczędność

Jedna z najbardziej oczywistych, a zarazem największa zaleta stosowania pasm świetlnych i świetlików dachowych. Więcej światła przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii (i mniejszych rachunkach) to szczególnie istotny element w przypadku wszelkich budynków o charakterze komercyjnym i przemysłowym - o czym wspominaliśmy również we wpisie światło naturalne w pomieszczeniu.

Jednak w dobie rosnącej świadomości odnośnie zmian klimatycznych i coraz większego ukierunkowania na budownictwo ekologiczne i energooszczędne, cecha ta staje się bardzo istotna również w przypadku budynków mieszalnych.

Prywatność nienaruszona

To jeden z ogromnych atutów świetlika dachowego. Ich zastosowanie, pozwala otworzyć pomieszczenie dla promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu dyskrecji. Osiągnięcie tego rodzaju kompromisu nie jest możliwe przy zastosowaniu w pomieszczeniu większej ilości okien, które z jednej strony wpuszczają do wewnątrz więcej światła, ale również zmniejszają poziom prywatności przebywających w pomieszczeniu osób.

Dlatego też, świetlik dachowy jest dobrym rozwiązaniem w nieco gęstszej zabudowie domów jednorodzinnych. Świetlik dachowy to także wspaniałe urozmaicenie dla pomieszczeń takich jak łazienki czy sypialnie.

Cyrkulacja powietrza

Otwierany świetlik dachowy to nie tylko lepsze doświetlenie pomieszczenia. To także wspaniały sposób na wietrzenie pomieszczenia. Warto zauważyć, iż z uwagi na umiejscowienie świetlików dachowych, pozostawienie ich otwartych podczas nieobecności w domu, jest znacznie bardziej bezpieczne niż pozostawienie otwartego okna.

Polecamy również artykuł: Świetliki dachowe otwierane - dlaczego warto?

Powiększają wizualnie

Świetlik dachowy to doskonały sposób na wizualne powiększenie każdego pomieszczenia. Dlatego też, ich zastosowanie coraz częściej uwzględniane jest w nowoczesnych projektach domów. Świetlik dachowy to idealne rozwiązanie we wspomnianych wcześniej łazienkach, ale również w innych pomieszczeniach, jak np. korytarz (gdzie brakuje lub nie ma możliwości zastosowania okna).

Wygląd i wykorzystanie powierzchni

Lepsze doświetlenie pomieszczenia pozwala lepiej wyeksponować zastosowane kolory. Dotyczy to zarówno kolorów ścian, jak również elementów dekoracyjnych tj. obrazy, plakaty czy meble.

Warto zwrócić również uwagę, iż stosowanie dużych okien powoduje iż pomieszczenia stają się mniej ustawne. Dlaczego zatem nie wykorzystać (chociaż w części) w sufitu?

Ogromne możliwości Ermont

Nasza firma zajmuje się produkcją oraz montażem świetlików dachowych dla budynków o charakterze komercyjnym jak mieszkalnych. Dostarczamy świetliki dachowe w oparciu o różne, czasem nawet bardzo nietypowe rozwiązania. Nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło