Świetlik z funkcją wyłazu - dlaczego warto?

Świetlik z funkcją wyłazu - dlaczego warto?

Dodano: 25 lipca 2018

Klienci rozważający montaż świetlika dachowego, oprócz kwestii związanych z doświetleniem pomieszczenia, niekiedy zastanawiają się również nad ich wpływem na temperaturę pomieszczenia oraz możliwościami zastosowania rozwiązań dodatkowych w tym zakresie. Świetlik dachowy z funkcją wyłazu stanowi doskonałe połączenie opcji doświetlenia pomieszczenia oraz możliwości przewietrzenia.

W ofercie naszej firmy znajdują się świetliki dachowe z wentylacją, które otwierane i zamykane  mogą być przy pomocy sterowania elektrycznego w sposób manualny lub automatyczny. W poniższym artykule przedstawiamy główne zalety, dla których warto zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie.

Kontrola temperatury

Wentylacja jaka możliwa jest dzięki zastosowaniu funkcji otwierania, pomaga w schładzaniu pomieszczenia w cieplejsze dni stanowiąc atrakcyjne urozmaicenie dla nieruchomości.

Mniejsza wilgotność

Świetliki dachowe z możliwością przewietrzania to również doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach o większej wilgotności jak kuchnie czy łazienki. Funkcja otwarcia pozwala w tym przypadku na szybki pozbycie się powstającej pary bez konieczności stosowania wentylatora wyciągowego. W przeciwieństwie do wentylatora, uchylny świetlik dachowy jest rozwiązaniem cichszym i bardziej ekonomicznym.

Estetyka

swietlik-dachowy-uchylny-2Produkty Ermont to nie tylko zaawansowane rozwiązania techniczne, ale również wspaniała stylistyka. Dostarczane świetliki dachowe są ciekawym urozmaiceniem budynków mieszkalnych i przemysłowych. Produkty takie jak pasma świetlne płaskie czy świetliki dachowe piramidowe stanowią ciekawe połączenia zarówno z budynkami o nowoczesnym jak i klasycznym charakterze.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Realizacje, gdzie prezentujemy niektóre z wykonanych przez nas prac.

Pełna kontrola

Sterowanie funkcją otwierania i zamykania świetlików może odbywać się za pomocą pilota lub przełącznika oraz manualnie. Istnieje również możliwość zastosowania czujnika pogodowego, powodującego automatyczne zamknięcie klapy przy wystąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Bezpieczeństwo

NIektórzy nasi klienci mają obawy, czy zastosowanie świetlików dachowych nie wpłynie negatywnie na stopień bezpieczeństwa. Jednakże zaawansowane rozwiązania technologiczne, stosowane w świetlikach dachowych naszej firmy, sprawiają iż są to produkty zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem świetlika dachowego z wentylacją, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą pod numerem telefonu +48 61 811 57 52 lub za pomocą formularza kontaktowego. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy!