Świetliki dachowe dla szkół

28 maja 2020
Świetliki dachowe dla szkół

Uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i uczelni wyższych, spędzają sporą część dnia w klasie. Długie przebywanie w pomieszczeniach z przewagą światła sztucznego może powodować niepożądane skutki, takie jak problemy ze wzrokiem czy prawidłową koncentracją.

Korzyści wynikające z wykorzystania światła naturalnego w pomieszczeniach są dobrze znane. Doświetlenie klas np. za pomocą świetlików dachowych wiąże się zatem z wieloma korzyściami, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Efektywność pracy

Potwierdzono naukowo, iż światło naturalne w pomieszczeniu sprzyja lepszej koncentracji, pojawia czujność i skupienie. Światło naturalne pozytywnie wpływa również na funkcje poznawcze mózgu.

Większa ilość światła w klasie w praktyce oznacza lepsze warunki do przekazywania uczniom wiedzy. Lepsze rozumowanie przekazywanej codziennej wiedzy, w dłuższej perspektywie oznacza również lepsze wyniki uczniów.

Zdrowie

Światło słoneczne to nie tylko więcej witaminy D dla organizmu. Warto pamiętać, iż czytanie i pisane w nieodpowiednich warunkach oświetleniowych (przy niewystarczającej ilości światła naturalnego) bardzo częstą jest przyczyną występowania problemu krótkowzroczności.

Wpuszczenie do wnętrza sal lekcyjnych i wykładowych dodatkowej dawki świata naturalnego pozytywnie wpływa na zdrowie uczniów i wykładowców.

Lepsza atmosfera i poprawa nastroju

Faktem jest, iż sposób zaprojektowania klasy może wpływać na efektywność nauki wśród uczniów. Wnętrza sprzyjające nauce to przede wszystkim pomieszczenia jasne, odpowiednio wentylowane (przewietrzane), wygodne i pozbawione elementów mogących powodować rozkojarzenie.

Zastosowanie świetlików dachowych w szkole (zarówno w klasach, jak również na szkolnych korytarzach), w dużym stopniu wpływa na atmosferę. Światło naturalne jest jaśniejsze od światła emitowanego przez żarówki, co zmniejsza zmęczenie oczu uczniów, w trakcie czytania i pisania.

Warto zauważyć również, iż według przeprowadzonych badań naukowych, światło słoneczne składa się z większej liczby promieni widma niebieskiego niż światło sztuczne. Wykazano, iż ekspozycja oczu na oddziaływanie tego typu światła poprawia nastrój.

Zwiększenie ilości światła naturalnego zarówno w szkołach jak również w miejscach pracy, może zatem znacząco poprawić nastrój osób przebywających wewnątrz.

Mniejsze koszty energii

szkola-2Niewątpliwą zaletą światła naturalnego jest również fakt, iż jest ono całkowicie bezpłatne. Większa ilość światła naturalnego w pomieszczeniu ogranicza konieczność wykorzystania sztucznego oświetlenia, a więc i kosztów za energię.

Środki jakie zostaną zaoszczędzone szkoła może wykorzystać na inne udogodnienia i modernizacje.

Lepsza jakość życia

Szkoły wykorzystujące światło naturalne przyczyniają się do ogólnej poprawy jakości życia uczniów i nauczycieli. Codzienna ekspozycja na światło dzienne zapewnia lepszy i bardziej spokojny sen. Osoby, które często przebywają w świetle naturalnym, mają zazwyczaj więcej energii oraz chętniej podejmują aktywność fizyczną.

Aby stworzyć pomieszczenia przyjazne uczniom i nauczycielom, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty świetlików dachowych. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania w zakresie wyboru, montażu oraz eksploatacji świetlików dachowych dla szkół. Nasi specjaliści czekają na Państwa telefony pod numerami  61 811 57 52 oraz 61 652 21 35.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 14 marca 2022

Zadaszenie balkonu - co trzeba wiedzieć?

Zadaszenie balkonu lub tarasu to coś więcej niż dekoracja. Zadaszenia pełnią rolę ochronną przed deszczem, wiatrem i palącym słońcem.

Zobacz więcej
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło