Świetliki dachowe dla szkół

Świetliki dachowe dla szkół

Dodano: 28 maja 2020

Uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i uczelni wyższych, spędzają sporą część dnia w klasie. Długie przebywanie w pomieszczeniach z przewagą światła sztucznego może powodować niepożądane skutki, takie jak problemy ze wzrokiem czy prawidłową koncentracją.

Korzyści wynikające z wykorzystania światła naturalnego w pomieszczeniach są dobrze znane. Doświetlenie klas np. za pomocą świetlików dachowych wiąże się zatem z wieloma korzyściami, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Efektywność pracy

Potwierdzono naukowo, iż światło naturalne w pomieszczeniu sprzyja lepszej koncentracji, pojawia czujność i skupienie. Światło naturalne pozytywnie wpływa również na funkcje poznawcze mózgu.

Większa ilość światła w klasie w praktyce oznacza lepsze warunki do przekazywania uczniom wiedzy. Lepsze rozumowanie przekazywanej codziennej wiedzy, w dłuższej perspektywie oznacza również lepsze wyniki uczniów.

Zdrowie

Światło słoneczne to nie tylko więcej witaminy D dla organizmu. Warto pamiętać, iż czytanie i pisane w nieodpowiednich warunkach oświetleniowych (przy niewystarczającej ilości światła naturalnego) bardzo częstą jest przyczyną występowania problemu krótkowzroczności.

Wpuszczenie do wnętrza sal lekcyjnych i wykładowych dodatkowej dawki świata naturalnego pozytywnie wpływa na zdrowie uczniów i wykładowców.

Lepsza atmosfera i poprawa nastroju

Faktem jest, iż sposób zaprojektowania klasy może wpływać na efektywność nauki wśród uczniów. Wnętrza sprzyjające nauce to przede wszystkim pomieszczenia jasne, odpowiednio wentylowane (przewietrzane), wygodne i pozbawione elementów mogących powodować rozkojarzenie.

Zastosowanie świetlików dachowych w szkole (zarówno w klasach, jak również na szkolnych korytarzach), w dużym stopniu wpływa na atmosferę. Światło naturalne jest jaśniejsze od światła emitowanego przez żarówki, co zmniejsza zmęczenie oczu uczniów, w trakcie czytania i pisania.

Warto zauważyć również, iż według przeprowadzonych badań naukowych, światło słoneczne składa się z większej liczby promieni widma niebieskiego niż światło sztuczne. Wykazano, iż ekspozycja oczu na oddziaływanie tego typu światła poprawia nastrój.

Zwiększenie ilości światła naturalnego zarówno w szkołach jak również w miejscach pracy, może zatem znacząco poprawić nastrój osób przebywających wewnątrz.

Mniejsze koszty energii

szkola-2Niewątpliwą zaletą światła naturalnego jest również fakt, iż jest ono całkowicie bezpłatne. Większa ilość światła naturalnego w pomieszczeniu ogranicza konieczność wykorzystania sztucznego oświetlenia, a więc i kosztów za energię.

Środki jakie zostaną zaoszczędzone szkoła może wykorzystać na inne udogodnienia i modernizacje.

Lepsza jakość życia

Szkoły wykorzystujące światło naturalne przyczyniają się do ogólnej poprawy jakości życia uczniów i nauczycieli. Codzienna ekspozycja na światło dzienne zapewnia lepszy i bardziej spokojny sen. Osoby, które często przebywają w świetle naturalnym, mają zazwyczaj więcej energii oraz chętniej podejmują aktywność fizyczną.

Aby stworzyć pomieszczenia przyjazne uczniom i nauczycielom, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty świetlików dachowych. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania w zakresie wyboru, montażu oraz eksploatacji świetlików dachowych dla szkół. Nasi specjaliści czekają na Państwa telefony pod numerami  61 811 57 52 oraz 61 652 21 35.

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło