Świetliki dachowe otwierane - dlaczego warto?

28 stycznia 2019
Świetliki dachowe otwierane - dlaczego warto?

Świetliki dachowe znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach przemysłowych, jak i mieszkalnych. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się jako element składowy oświetlenia pomieszczeń, stając się atrakcyjnym źródłem naturalnego światła. W artykule informujemy, dlaczego warto zdecydować się na otwierane świetliki dachowe i jakimi zaletami odznacza się tego typu rozwiązanie.

Korzyści ze stosowania świetlików dachowych otwieranych

Światło wpadające do wnętrza pomieszczenia korzystnie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania obiektów mieszkalnych, magazynowych czy biurowych. Świetliki dachowe otwierane, doskonale sprawdzają się tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie okien lub gdy ich skuteczność jest ograniczona. 

Wśród licznych zalet świetlików dachowych należy wymienić: możliwość kontrolowania temperatury w pomieszczeniu, zapewnienie zdrowego światła naturalnego oraz wysoką trwałość. Nie bez znaczenia pozostaje również pozytywny ich wpływ na ekologiczne wykorzystanie budynku.

Warto dodać, iż wybrane modele świetlików dachowych, dostosowane są do montażu w małych pomieszczeniach. Poprawiają one jakość powietrza wpadającego do budynku, a także mogą stać się elementem naturalnego artyzmu korzystnie wpływającego na design wnętrza.

Kontrola temperatury w pomieszczeniu

Świetliki dachowe otwierane zapewniają lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Dzięki ich otwieranej konstrukcji możliwe jest pozbycie się nadmiaru gorącego powietrza z wnętrza. Jest to szczególnie korzystne zwłaszcza w okresie letnim.

Doświetlenie pomieszczeń

Światło słoneczne to bez wątpienia najlepszy sposób oświetlania wnętrza. Pozwala ono optycznie powiększyć jego przestrzeń, doświetlić obszar roboczy, a także pozytywnie wpłynąć na nastrój i samopoczucie osób w nim przebywających.

Z tego też względu świetliki dachowe doskonale sprawdzą się zarówno w obiektach mieszkalny, jak i użytkowych – np. w biurowcach. Odpowiednia ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia zapewni wnętrzu o wiele lepszą estetykę i elegancję, podkreślając jego design oraz aranżację.

Trwałość

Trwałość i niezawodność świetlików dachowych firmy ERMONT gwarantowane są przez najwyższą jakość materiałów oraz precyzyjne spasowanie podzespołów użytych do ich produkcji. Świetliki dachowe wykonane są w sposób estetyczny i funkcjonalny, dlatego też stanowią realną wartość dodaną do budynków mieszkalnych i użytkowych.

Rozwiązanie pro-ekologiczne

Dzięki temu, że świetliki dachowe zapewniają większą ilość światła słonecznego niż okna, są świetnym proekologicznym rozwiązaniem, które pozwala ograniczyć ilość energii elektrycznej związanej z oświetleniem. Jest to szczególnie istotny element w przypadku obiektów takich jak biura, magazyny czy hale produkcyjne, gdzie praca odbywa się głównie w dzień. Więcej światła naturalnego to oczywiście największe korzyści w przypadku budynków i wnętrz o dużych powierzchniach, gdzie oszczędności mogą być bardzo duże.

Idealne również dla małych pomieszczeń

Otwierane świetliki dachowe nie są domeną wyłącznie dużych obiektów. Znajdują one zastosowanie również w przypadku mniejszych pomieszczeń, w których możliwość otwarcia świetlika gwarantuje dopływ dużej ilości świeżego powietrza, zapewniając jego efektywną wentylację, a tym samym dopasowując mikroklimat pomieszczenia do indywidualnych preferencji. W związku z tym otwierane świetliki dachowe świetnie sprawdzą się również w przypadku budynków mieszkalnych i mniejszych biur.

Poprawa jakości powietrza

Świetliki dachowe to także większa możliwość, skuteczniejszej wymiany powietrza w pomieszczeniu (w porównaniu z oknami). Atut ten jest szczególnie odczuwalny w okresie letnim, zwłaszcza w budynkach które szybko nagrzewających się (oraz pomieszczeń wystawionych bezpośrednio na działanie promieni słonecznych).

Element naturalnego artyzmu

Duże świetliki dachowe zainstalowane w większych obiektach pozwalają aranżować bogate sceny świetlne, wpuszczając do pomieszczenia dużą ilość światła oraz cieni. 

Umiejętnie wykorzystując tę właściwość, przy odrobinie wysiłku oraz kreatywności można w łatwy sposób wyeksponować poszczególne obszary pomieszczeń, w zależności od pogody oraz pory dnia. Nieprzewidywalna i uzależniona w 100% od warunków atmosferycznych, gra świateł i cieni stanowi wspaniały uatrakcyjnienie wizualne  wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na otwierane świetliki dachowe firmy ERMONT?

Nasza firma to czołowy producent świetlików dachowych oraz systemów przewietrzających i oddymiających w Polsce. Wieloletnie doświadczenie na rynku, wykwalifikowani specjaliści oraz szeroki asortyment składający się z najlepszej jakości komponentów, sprawiają, że nasza oferta kompleksowo spełnia wymagania i potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Mamy w ofercie wiele różnych typów świetlików dachowych

Dostarczamy świetliki dachowe o najróżniejszych wymiarach, wyglądzie oraz funkcjonalnościach. Naszą ofertę uzupełnia możliwość realizacji nietypowych i indywidualnych zleceń. Precyzyjnie dopasowujemy produkowane świetliki dachowe do potrzeb naszych klientów.

Gwarantujemy szerokie spektrum cen

Nasz asortyment tworzą produkty z każdej półki cenowej. W ofercie posiadamy rozwiązania dostosowane do różnych zastosowań oraz budżetów. Nawet nasze najtańsze świetliki dachowe są w stanie zapewnić wysoką efektywność i znaczną redukcję kosztów związanych z oświetleniem obiektów budowlanych.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Chętnie odpowiemy na pytania i zaproponujemy Państwu najkorzystniejsze rozwiązania, które poprawią funkcjonalność i zredukują koszty eksploatacji budynku.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Dodano: 29 lipca 2020

Jak stworzyć eko dom?

Wzrost świadomości w zakresie ekologii, to coraz silniejszy trend w społeczeństwach na całym świecie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko naturalne w codziennym życiu.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło