Świetliki dachowe otwierane - największe korzyści

30 czerwca 2020
Świetliki dachowe otwierane - największe korzyści

Otwierane świetliki dachowe to estetyczne i funkcjonalne elementy konstrukcyjne.  Poprawiają estetykę budynku oraz poziomu komfortu. Stosowane są w każdego rodzaju budynkach, umozliwiając obniżenie kosztów eksploatacji. Oto kilka korzyści, jakie niesie ze sobą instalacja otwieralnych świetlików dachowych z funkcją przewietrzania.

Piękno naturalnego światła i cała gama stylów

Świetliki dachowe to konstrukcje budowlane, które mają na celu przede wszystkim doprowadzenie większej ilości naturalnego światła do miejsc w pomieszczeniu, gdzie dostęp do niego jest utrudniony.

Świetliki dachowe z funkcją otwerania dodatkowo znacząco poprawiają jakość i cyrkulację powietrza w całym budynku. Stanowią one zatem doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń tj. np korytarze oraz dla pomieszczeń, w których z uwagi na układ budynku nie ma możliwości zastosowania okna.

Aranżacja wnętrza i bryły budynku

Zastosowanie świetlika dachowego to również okazja dla stworzenia wyjątkowego pomieszczenia pod względem aranżacji. Promienie słoneczne oraz chmury tworzyć mogą niezwykły spektakl cieni na ścianach i podłodze. Pomieszczenie zostaje połączone z otaczającą budynek naturą.

Szeroki wybór dostępnych modeli świetlików ERMONT, pozwala wybrać rozwiązanie które podkreśli walory architektoniczne budynku i nada jego bryle ciekawego, eleganckiego charakteru.

Inwestycja, która pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji budynku

Montaż świetlików dachowych to takkże obniżenie kosztów eksploatacji budynku w przyszłości. Tego rodzaju inwestycja na etapie budowy, przynosi znaczne korzyści od pierwszego dnia użytkowania budynku.

swietliki-otwierane-22

Najwieksze korzyści ekonomiczne wynikające z zastosowania świetlików dachowych zauważalne są w budynkach użyteczności publicznej lub o charakterze handlowym. Dzięki dostępowi do naturalnego światła, możliwe jest znaczne ograniczenie rachunków za prąd. Funkcja przewietrzania i poprawy jakości powietrza również ma w tymprzypadku szczególne znaczenie.

Świetliki dachowe - cena za m2

Oferowane przez naszą firmę świetliki, dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Możliwość dopasowania rozwiązań do indywidualnych warunków oraz oczekiwań pozwala osiągnąć najbardziej optymalną cenę w przeliczeniu na m2 powierzchni. Nasi konsultanci doradzą rozwiązanie, najbardziej dopasowane do Państwa potrzeb.

Kontrola temperatury pomieszczeń

Otwierane świetliki spełniają również funkcje klap przewietrzających wspomagając proces wentylacji naturalnej. Montaż świetlików dachowych to również lepsza kontrola temperatury pomieszczeń - latem, gdy powietrze bardzo szybko się nagrzewa, można łatwo odprowadzić je na zewnątrz.

To kwestia, która ma szczególne znaczenie także w przypadku różnego rodzaju hal produkcyjnych i zakładów przemysłowych, gdzie często gromadzone jest dodatkowe ciepło, na skutek pracy maszyn i urządzeń.

Trwałość i wytrzymałość

Świetliki dachowe ERMONT to kontrukcje trwałe. Na etapie produkcji dbamy o najwyższą jakość elementów konstrukcyjnych. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały spełniające polskie i unijne wymogi bezpieczeństwa. Wybierając nasz produkt otrzymujecie Państwo kompleksową usługę, która obejmuje fachowe doradztwo i  montaż.

Szybka instalacja i wygoda użytkowania

Instalacja świetlików przez naszych fachowców przebiega bardzo szybko i sprawnie.  Produkty mogą być adoptowane do potrzeb poszczególnych budynków i różnych typów dachów.

Codzienne korzystanie ze świetlików jest bardzo wygodne. Otwieranie i zamykanie świetlika jest możliwie najprostsze i nie stwarza dodatkowych trudności. Nasze świetliki dachowe doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla wielkopowierzchniowych okien.

Kontakt

ERMONT
K. Woliński, B. Zieliński S.J.

ul. Perłowa 10
62-002 Suchy Las

Świetliki dachowe - Pasma świetlne - Klapy dymowe. Rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

tel. 61 811 57 52
tel. 61 652 21 35
email. ermont@ermont.com.pl

Formularz kontaktowy
Zobacz również
Dodano: 14 marca 2022

Zadaszenie balkonu - co trzeba wiedzieć?

Zadaszenie balkonu lub tarasu to coś więcej niż dekoracja. Zadaszenia pełnią rolę ochronną przed deszczem, wiatrem i palącym słońcem.

Zobacz więcej
Dodano: 27 kwietnia 2021

Świetliki dachowe do obory i budynków inwentarskich

Obory i budynki inwentarskie zapewniać powinny optymalne warunki dla hodowli. Jednym z najważniejszych elementów jest duża ilość światła naturalnego i wentylacja.

Zobacz więcej
Dodano: 24 lutego 2021

Kilka sposobów na optyczne powiększenie pomieszczeń

Ostatnie lata to zdecydowany wzrost zainteresowania małymi i średnimi nieruchomościami. Obecny trend wiąże się przede wszystkim z rosnącymi cenami za metr kwadratowy w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym.

Zobacz więcej
Pobieranie pliku
Wpisz Hasło