Więcej zdrowia

Więcej zdrowia

Dodano: 15 kwietnia 2019

Wiosna już się rozpoczęła. Jednak dopiero nadchodzące dni, według zapowiedzi synoptyków mają przynieść prawdziwą, wiosenną pogodę z temperaturami sięgającymi nawet 22°C. Ponieważ wiosna to bardzo pozytywny czas, kiedy bardzo chętnie spędzamy czas na zewnątrz w niniejszym artykule chcielibyśmy skupić się na korzystnym wpływie obcowania z naturą na zdrowie.

Ecoterapia

Ecoterapia, nazywana również „zieloną terapią”  największym skrócie polega na wykorzystywaniu pozytywnego oddziaływania przyrody na organizm i psychikę człowieka. Bazuje ona przede wszystkim na przekonaniu, iż ludzie są blisko związani, osadzeni i nierozłączni z resztą natury.

Wszelkie badania potwierdzają, iż regularne przebywane na świeżym powietrzu oraz ekspozycja na oddziaływanie promieni słonecznych, poprawia ogólny nastrój i może być korzystne dla zdrowia.

Niestety, faktem również jest, iż obecne zbyt wiele czasu spędzamy pozostając w pomieszczeniach. Statystyki potwierdzają, coraz więcej czasu spędzamy w pracy. Dla przykładu, przeciętny pracownik biurowy w Polsce, spędza w biurze ponad 45 godzin tygodniowo.

Dlatego też, możliwie najczęstsze przebywanie na zewnątrz oraz ekspozycja na działanie promieni słonecznych, są niezwykle istotne dla osób w każdym wieku.

Wyjdź na zewnątrz

Form spędzania czasu na świeżym powietrzu jest bardzo wiele. Od tych najbardziej aktywnych, jak bieganie czy jazda na rowerze, po te najbardziej statyczne, ukierunkowane wyłącznie na odpoczynek i relaks jak np. opalanie. Bardzo korzystne dla zdrowia i psychiki jest również spożywanie posiłków w otoczeniu natury.

Niestety, pogoda w naszym kraju przez większą część roku uniemożliwia dłuższe spędzanie czasu na zewnątrz. Warto zatem wykorzystywać każdą nadarzającą się możliwość. W miarę możliwości, warto również stworzyć sobie nieco bardziej dogodne warunki.

Ogród zimowy - rozwiązanie doskonałe

obrazek2NIezależnie, czy jest to duży ogród zimowy, stanowiący osobne pomieszczenie lub dodatkowy pokój domu jednorodzinnego, czy też pomysłowe wykorzystanie niewielkiej przestrzeni balkonu w mieszkaniu. Ogród zimowy to rozwiązanie posiadające wiele różnych zalet. Jedną właśnie z takich zalet jest możliwość bliższego obcowania z naturą oraz maksymalne wykorzystanie promieni słonecznych, nawet w chłodne i wietrzne dni.

Dodatkowo, ogrody zimowe ERMONT świetnie nadającą się doz zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, jak również na potrzeby pomieszczeń komercyjnych. Posiadamy ogromne doświadczenie, zdobyte podczas realizacji wielu różnych inwestycji. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu wysokiej klasy rozwiązania w najlepszej cenie.