Zdrowsze pomieszczenia

Zdrowsze pomieszczenia

Dodano: 30 listopada 2018

Światło naturalne towarzyszy człowiekowi od początku istnienia. Tysiące lat ewolucji, ogromny postęp technologiczny ostatnich dziesiątek lat i coraz nowocześniejszy styl życia wciąż nie wpłynęły na tę współzależność natury i organizmu ludzkiego. Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ promieni słonecznych na samopoczucie oraz wygląd i zdrowie człowieka.

Światło naturalne w domu

Jasne pomieszczenia o dużej ilości, naturalnego światła prezentują się najlepiej. Tego rodzaju wnętrz najczęściej poszukujemy decydując się na zakup mieszkania lub domu. To właśnie leżąca w głębi człowieka, potrzeba naturalnego światła sprawia, że tak cenimy sobie tego rodzaju pomieszczenia.

Świetliki dachowe dostarczają do 30% więcej światła niż okna

Promienie słoneczne dostarczają do organizmu człowieka bardzo cenną witaminę D. Co ważne, witamina D przenika wraz z promieniami słonecznymi również przez szkło. Tak więc przebywanie w pomieszczeniach dobrze doświetlonych światłem naturalnym to nie tylko lepsze samopoczucie, ale również zdrowie.

Zarówno w przypadku budynków mieszkalnych jak i o charakterze komercyjnym, aby zapewnić większą ilość światła naturalnego we wnętrzu, zazwyczaj należy całkowicie odsłonić okno. Wiąże się to także (niestety) z utratą prywatności podczas przebywania w pomieszczeniu. W tym momencie pojawia się ogromna zaleta świetlików dachowych, które pozwalają dostarczyć o 30% więcej światła do wnętrza (niż okna o podobnych rozmiarach), przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Świetliki dachowe - czy i dlaczego warto?

Coraz więcej pracujemy, żyjemy w miastach ze smogiem, gdzie wysokie budynki ograniczają ilość promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że człowiek coraz mniej czasu spędza na zewnątrz, coraz mniej korzystamy również z pozytywnego wpływu promieni słonecznych. Stosowanie świetlików dachowych w domach i firmach stanowi zatem niezastąpione rozwiązanie.

Witamina D - najważniejsze zalety

  • Jak wynika z przeprowadzonych badań, ekspozycja na promienie UVA i UVB, a tym samym wzrost poziomu witaminy D, ma pozytywny wpływ na ciśnienie krwi
  • Witami D poprawia wchłanianie wapnia i fosforu w ciele człowieka, poprawiając tym samym funkcjonowanie układu odpornościowego. 
  • Według badań przeprowadzonych w roku 2006, zachowanie odpowiedniego poziomu witaminy D w organizmie zmniejsza ryzyko powstawania oraz rozwoju stwardnienia rozsianego
  • Witamina D zapobiega rozwojowi grypy
  • Witamina D pozwala również zmniejszyć szanse rozwoju różnych chorób serca

Świetlik dachowy na zamówienie

swietliki-dachowe-niestandardoweNasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji oraz montażu świetlików dachowych w obiektach o charakterze przemysłowym, handlowym oraz mieszkalnym. Posiadamy ogromne doświadczenie w realizacji zamówień niestandardowych. Naszym klientom dostarczamy rozwiązania nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. Świetlik dachowy otwierany, świetlik dachowy z wentylacją oraz świetliki dachowe o niestandardowych wymiarach - zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością podejmiemy się realizacji Państwa zamówienia.

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło