Klapy dymowe

Klapy dymowe, zwane również klapami oddymiającymi, przewietrzają pomieszczenie i zapobiegają gromadzeniu się dymu przy wykorzystaniu zasad grawitacji. Rozgrzane powietrze i dym, w sposób naturalny unoszą się do góry. W sytuacji kiedy pomieszczenie jest zamknięte, wszelkie gazy powstające w wyniku spalania gromadzą się, stanowiąc dodatkowe zagrożenie.

Klapy oddymiające są najskuteczniejszym sposobem odprowadzenia gorącego powietrza, gazów i dymu podczas pożaru.

Klapy dymowe - kiedy stosować?

Klapy dymowe DYMKLAP to skuteczna ochrona podczas pożaru, zarówno w budynkach mieszkalnych, handlowych jak i przemysłowych. Ponad 90% śmiertelnych wypadków podczas pożarów spowodowane jest trującym działaniem gazów oraz tlenku węgla. Dlatego też systemy przeciwpożarowe wyposażone w klapy dymowe oraz klapy wentylacyjne stanowią istotny element ochrony zdrowia i życia podczas pożaru. 

Klapy dymowe przewietrzają pomieszczenie, zapobiegając wypełnieniu wnętrza dymem oraz trującymi gazami. Działanie klap dymowych minimalizuje również uszkodzenia budynku, związane z działaniem wysokiej temperatury i gazów.

Klapy dymowe, zarówno w pasmach świetlnych jak i wolnostojące, muszą być oddalone od siebie minimum o dwie długości dłuższego boku.

Firma Ermont dostarcza

  • klapy dymowe do magazynów i hal magazynowych
  • klapy dymowe dla obiektów handlowych i użyteczności publicznej
  • klapy dymowe dla hal produkcyjnych

Klapy przewietrzające i oddymiające naszej firmy, stosowane są również jako podstawowy element systemów przeciwpożarowych, stosowanych do oddymiania klatek schodowych.

Napęd i sterowanie

Rodzaj napędu klapy dymowej dobierany jest zależnie od wymiarów skrzydła klapy, rodzaju chronionego obiektu oraz jego przeznaczenia.

Oferujemy

  • Klapy dymowe sterowane pneumatyczne z układem termowyzwalacza (skalibrowanego na temperaturę 68°, 93° lub 123°)
  • Klapy dymowe sterowane siłownikiem elektrycznym 24V współpracującym z systemem przeciwpożarowym
  • Klapy dymowe sterowane sprężyną gazową z bezpiecznikiem termicznym

Oferowane produkty

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło