Ogrody zimowe

Starannie zaprojektowany, stworzony z materiałów o wysokiej jakości i trwałości ogród zimowy zwiększa powierzchnię mieszkalną nowo zbudowanego lub poddanego renowacji domu. Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią w ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

ogrody-zimowe-1

Funkcjonalnością wyróżniają sie drzwi przesuwne, pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta.

 

Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, szyby bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe to kilka z wielu możliwości. Werandy budowane są z profili aluminiowych, lakierowanych w jednym z szerokiej gamy kolorów RAL. Lakierowanie termiczne zapewnia doskonałe zabezpieczenie metalu oraz łatwość jego utrzymania w czystości. Lakierowane powłoki charakteryzują sie dużą trwałością kolorów oraz odpornością na działania mechaniczne. Możliwe jest uzyskiwanie konstrukcji o różnych kolorach od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pozwala to na optymalne zharmonizowanie ogrodu zimowego z dekoracją wnętrza oraz wykończeniem zewnętrznym budynku. Możliwe jest również uzyskiwanie na powierzchni profili powłok drewnopodobnych.

ogrody-zimowe-2

Utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz werandy osiągane jest przez naturalne doprowadzenie chłodniejszego powietrza w dolnej części oraz regulowany odpływ gorącego i wilgotnego powietrza w górnej części ogrodu zimowego. Jednym ze sposobów na odprowadzenie nadmiaru ciepłego powietrza są okna dachowe. Mogą one być otwierane za pomocą specjalnych pochwytów lub siłowników sterowanych elektrycznie.

 
ogrody-zimowe-3

Standardowo powierzchnia ścian naszych ogrodów zimowych wypełniona jest niskoemisyjnym szkłem zespolonym jednokomorowym wypełnionym argonem. Z kolei połać dachu pokryta jest niskoemisyjnym szkłem zespolonym jednokomorowym wypełnionym argonem, od zewnątrz hartowanym termicznie, od wewnątrz bezpiecznym. W celu ograniczenia strat ciepła z ogrodu zimowego na zewnątrz stosowane przez nas szyby charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła U=1,0.

W zależności od potrzeb klienta ściany i dach ogrodu zimowego mogą być oszklone szybami przeciwsłonecznymi, samoczyszczącymi, bezpiecznymi, hartowanymi lub antywłamaniowymi (klasa P2A-P4A).

ogrody-zimowe-4

Okna i drzwi proponujemy jako jedno lub dwuskrzydłowe w wersji uchylno-przesuwnej lub uchylno - rozwiernej. Są to elementy, które umożliwiają ręczne wietrzenie ogrodu zimowego. Dodatkowo wentylację poprawić może zamontowanie grawitacyjnych wywietrzników dachowych oraz nawiewników u podstawy ściany ogrodu. Taki system umożliwia optymalną wymianę powietrza wewnątrz ogrodu.