Okna oddymiające

Okna oddymiające stanowią doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych systemów oddymiania w obiektach w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej klapy dymowej w połaci dachu. Okna oddymiające wyposażone są w siłowniki elektryczne (24V), które automatycznie otwierają okno poprzez sygnał elektryczny podany z centralki sterującej systemu oddymiania, aktywowanej przez czujkę dymu lub przycisk oddymiania. Zastosowanie siłownika elektrycznego w oknie oddymiającym daje dodatkowo możliwość codziennej wentylacji pomieszczeń. W częstych przypadkach rozwiązania te są jedyną możliwością adaptacji istniejących pomieszczeń do wymogów przeciwpożarowych.

Okna oddymiające

Firma ERMONT S.J. jest producentem certyfikowanych okien oddymiających wyposażonych w siłownik łańcuchowy firmy ESCO i bazujący na systemach aluminiowych takich producentów jak PONZIO czy ALUPROF.

Nasze produkty wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, z najwyższej jakości materiałów w procesie technologicznym.

Okna posiadają deklarowaną czynną powierzchnię oddymiania. Są oznakowane w sposób określony przepisami. 

Uzupełnieniem systemu oddymiania i wentylacji są okna lub drzwi napowietrzające, które wykorzystują w/w siłownik, zapewniając nawiew powietrza kompensacyjnego do systemów oddymiania grawitacyjnego.

Dokumenty odniesienia

  • Polska Norma PN-EN 12101-2

Dokumenty do pobrania

Pobieranie pliku
Wpisz Hasło